OŘECHOMÁNIE.

nuts-73914__180

 

Ořechy patřily věky k nejvýživnějším a nejzdravějším přirozeným potravinám. Hrst ořechů denně dokáže člověka ochránit před nemocemi srdce a oběhového systému, před Alzheimerem, Parkinsonovou nemocí, rakovinou, neuro degenerativními poruchami, vysokým cholesterolem, obezitou.

Již před několika lety zveřejnila prestižní kalifornská univerzita výsledky výzkumu, který potvrdil fakt, že vlašské ořechy pomáhají v boji s rakovinou prostaty. Podobné výsledky mají i při prevenci a léčbě rakoviny prsu. Vlašáky posilují ledviny, ale nejsou vhodné pro ty, kteří trpí opary. Obdobné účinky lze jmenovat i u dalších druhů ořechů jako jsou makadamové ořechy, para brazilské, piniové, kokosové, lískové, kešu ořechy, pistácie či mandle.

nuts-891792__180

Ořechy dodají tělu bílkoviny, které se zcela vyrovnají masu!

Obsahují vysoce kvalitní omega 3 kyseliny, vitamín E, celou řadu vitamínů řady B, hořčík, draslík, vápník, selen, kyselinu listovou a velmi efektivní antioxidanty, které eliminují škodlivé látky, radikály, v těle. Všechny jmenované pro zdrví nezbytné látky se z ořechů vstřebají do organismu mnohem spolehlivěji, než potravinové doplňky.

 

V souvislosti se zdravím mám na mysli přírodní, nezpracované, neupravené ořechy. Pražené ořechy jsou tepelně upravené a živiny v nich mrtvé. Naopak velmi zdravé jsou ořechy namočené ve vodě, ve kterých se díky hydrataci znovu probudí život v podobě enzymů. Nejchutnější jsou namáčené mandle, ale musíme jejich zdroj při nákupu vybírat zvláště opatrně, většina z nich je totiž pasterizovaná.

Pozor na ořechy svraštělé a flekaté, jsou patrně staré a obsahují tak plísně. Vyhněte se sekaným a mletým ořechům, obsahují často plísně, nejlepší jsou ve skořápce nebo celé plody. Stejně tak nejezte nažloutlé ořechy, jsou žluklé. Ořechy v čokoládě jsou vždy špatné! Kombinace ořech a cukr doslova likviduje trávící systém. Ořechy skladujte ve vzduchotěsných nádobách.

POZOR!

Arašídy neboli buráky, mylně nazývané burskými oříšky, nejsou ořechy!!! Je to luštěnina, která roste pod zemí a jejími plody jsou lusky. Arašídy jsou vlastně podzemnicí olejnou, která nemá nic společného s plody a semeny ořechů, které rostou nad zemí. Arašídy patří hned po pražené kukuřici mezi nejméně zdravá jídla na světě. Buráky velmi silně zkyselují organismus a jsou často napadeny neviditelnými plísněmi, aflatoxiny, které patří k rakovinotvorným faktorům číslo jedna. Buráky jsou běžně kontaminovány i pesticidy. Pražené, solené nebo naložené arašídy v cukru jsou přímo sebevražednou zbraní.

 

 

Leave a Reply